Close

Global Game Jam Ege 2015

Global Game Jam veya kısa adıyla GGJ olarak bilinen dünyaca ünlü oyun geliştirme etkinliği 2012 yılından bu yana İzmir’de de GGJ Ege adı altında oyun geliştiricilerini, oyunseverleri ve oyun sektörünün önemli isimlerini bir araya getiriyor. 23-25 Ocak 2015 tarihleri arasında dördüncüsü düzenlenen etkinlikte de daha önceki yıllarda olduğu gibi etkinliğin medya sponsorları arasında Tamindir.com olarak yerimizi almaktan gurur duyuyoruz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen etkinlik sırasında; kendini oyun geliştirmeye adayan öğrencilerden oluşan 5’er kişilik ekipler, aralıksız olarak 48 saatlik bir oyun geliştirme maratonuna girerek, bu sürenin sonunda hazırlamış oldukları oyunları jüri üyelerinin beğenisine sunuyorlar ve yarışmada dereceye girmeye çalışıyorlar. Grafikerlerin, programcıların ve sesçilerin yer aldığı ekiplerin gerçekten takdire değer bu performansı her zaman olduğu gibi yine oyun sektörüne yarıyor diyebiliriz.

GGJ Ege etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak için resmi etkinlik sayfasını aşağıdaki bağlantı yardımıyla ziyaret edebilirsiniz:

GGJ Ege Resmi Web Sitesi

0 Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go and grab your copy now!