Close

Günlük istatistikler 2012

2004 yılında yayın hayatına başlayan Tamindir o günlerden bugüne kadar hiç durmadan değişmeye ve kendini geliştirmeye devam etti. Gerek tasarım ve kullanışlılık olarak gerekse de içerik anlamında çok büyük bir dönüşümü tamamlayan Tamindir, 2011 Aralık ayından beri, önceden yakaladığı bu ivmeyi daha da arttırarak kaliteli bir yazılım indirme ve inceleme sitesi olma misyonunun ötesine geçti.
Artık takip edilmesi gereken bir teknoloji portalı, ürettiği içerik ile öne çıkan dijital bir mecmua olmayı kendine hedef edinen Tamindir bu amacını sadece 1 yılda büyük oranda gerçekleştirdi. Dilerseniz söylemek istediklerimizi biraz da rakamlara dökerek sizleri daha somut olarak bilgilendirelim.
2011 Aralık ayından 2012 Aralık ayına kadar günlük ziyaretçi adedinde %100’ün üzerinde bir artış gerçekleştirildi ve Tamindir’i ziyaret eden günlük kullanıcı sayısı 250.000’den 500.000’e erişti. Geçtiğimiz sene bu zamanlarda her gün 200.000 program indirmesi gerçekleştirilen Tamindir’den artık günlük olarak tam 330.000 program indiriliyor.

Elbette bu artışların sebebine de değinmemiz gerekiyor. Bir önceki yıla göre hem editöryal kadrosunu hem de altyapı ekibini büyük miktarda genişleten Tamindir’in günlük olarak üretebildiği program, uygulama, video, galeri, blog ve haber içeriği adedi inanılmaz rakamlara yükseldi. Aşağıdaki grafiğimizde şu anda sahip olduğumuz tüm içeriklerin miktarını görebilirsiniz.

Özellikle yeni açılan bölüm ve kategorilerimiz (video, blog, haber) 1 yıl içerisinde yüksek miktarda içerik üretebilir hale geldiler. Sadece program değil teknolojiye dair her şeyin bilgisini günlük olarak alabileceğiniz haberlerimiz ve gündem videolarımız, onlarca çeşit programı nasıl kullanabileceğinizi görebileceğiniz ve ipuçları yakalayabileceğiniz rehber blog yazıları ve videolarla ziyaretçilerimiz artık tek bir kaynağı takip ederek tüm bilgisayar ve teknoloji dünyasını çok yakından takip edebiliyorlar.
Geçtiğimiz yıl açtığımız video bölümünün diğer teknoloji blogları ve siteleri tarafından örnek alındığını, benzer çalışmaların yapılmaya başlandığını görmek ise bizi oldukça sevindiriyor. Kullanıcılarımızın da oldukça sevdiği ve izlenme oranları her geçen gün artan video içeriklerimizi bu motivasyonla daha da kaliteli hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz.
Son günlerde ise Tamindir Forum’u devreye sokarak ziyaretçilerimiz ile daha samimi ve birebir iletişim kurma imkanı yakalamamız ise en çok değer verdiğimiz konular arasında yer alıyor. Katılımın ve etkileşimin daha da önemli hale geldiği günümüzde bu en çok eksikliği hissedilen parçalardan bir tanesiydi ve şu anda başarıyla tamamlanmış halde.
Önümüzdeki yıllarda da bu büyüme ivmemizi sürdürmeye ve hem Türk internet dünyasının gelişimine hem de kullanıcıların ihtiyaçlarına en büyük katkıyı sağlamaya devam etmeye çalışacağız. Toplam 150.000 kayıtlı üyeye ulaşmamız ve üye artışımızın daha da hızlanması ziyaretçilerimiz için doğru adımları attığımıza da bizi inandırmaktadır.
Tamindir’i takip eden ve takip etmeyi düşünen herkese ekip olarak teşekkür ediyoruz.

0 Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go and grab your copy now!