Close

Tamindir, San Francisco Google I/O’da Yer Aldı

Google i/o 2013 Tamindir

İlki 2008 yılında düzenlenen Google I/O Geliştirici Konferansı en son 15.Mayıs.2013 tarihinde San Fransico’da düzenlendi. İki gün süren organizasyonda yazılım geliştiriciler; Android, Chrome, Chrome OS, Google Web Toolkit, App Engine gibi açık kaynak kodlu web veya mobil teknolojileri ile ilgili tanıtım ve teknik sunumlarını Moscone Kongre Merkezi’nde yaptılar. Etkinlik Youtube üzerinden de canlı olarak tüm Dünya’ya gösterildi.Google I/O’nun yazılım geliştiriciler tarafından ilgiyle takip edilen konularından bir tanesi “Developer Sandbox” adı verilen geliştirici test ortamıydı. Uluslararası düzlemde yazılım geliştiricilerin kendi demo yazılımları ile davet edilerek katıldığı Developer Sandbox’ın bu seneki davetlileri arasında şirketimiz CNT İnteraktif A.Ş‘de yer aldı. Firmamız, ABD’de gerçekleşen bu etkinlikte kurucu ve CEO Caner Bayraktar tarafından Tamindir olarak temsil edildi.Şirketimizin geliştirdiği ve websitelerimizden tamindir.com’da hayata geçirdiği ‘Google Sign in’, ‘Interactive post’, ‘Mobile recommendations’ servislerini entegre eden ve bu imkanı ziyaretçilerine sunarak Google+ Hangouts sistemini de yazılım ve teknoloji portalının bir parçası olarak adapte etmeyi başaran hizmetimiz Google I/O 2013′de yer aldı. Böylece Dünya’nın farklı yerlerinden gelen yazılım geliştiricilere hizmetimizi sunabilme ve karşıklı soru sorma, fikir alışverişi yapma gibi imkanları elde ettik.
Yeni bir hizmet olan Google Sign in işlevinin başarıyla adapte edilebilmesi Google hizmetlerinin çok daha hızlı bir biçimde entegre edilmesini sağlarken, aynı zamanda CNT Interaktif‘ A.Ş’in ortaya çıkardığı bu kullanım Türkiye’de de bu hizmetin kullanılabilir olduğunu göstermiştir.

Marka logomuzu Google I/O Developer Sandbox sayfasında kolayca görebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için ise Tamindir Blog’da yer alan yazımıza göz atabilirsiniz.

google io 2013 tamindir.com

0 Comments

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Go and grab your copy now!